Urząd Miasta i Gminy Września

newsletter

dopisz usuń

WĄTPLIWOŚĆ

Czy Piast Łubowo ma jeszcze szanse na 1 czwórkę???Czy nawet wygrana 3:0 z Powidzem i tak nic nie zmienia???

dodano dnia: 22-02-05, 15:50
autor:
13

Sytuacja nie jest do końca jasna... Pytałem kiedyś Pana Andrzeja Bandosza, co się dzieje, jeśli dwa zespoły mają tyle samo rozegranych meczy, punktów, taki sam stosunek setów? Nie wiedziałem jak ustawić wtedy miejsce w tabeli... Odpowiedział, że... nie wie! Miał zajrzeć do regulaminu i sprawdzić, czy wtedy liczy się najpierw bezpośredni pojedynek, czy większa ilość setów wygranych. nie dostałem odpowiedzi, więc ustawiłem tabelę tak: punkty, stosunek setów, sety wygrane.
Tyle ode mnie...

odpowiedź z dnia: 22-02-05, 16:57
autor:
Simon

Witam.
Piast jezeli wygra z Powidzem 3:0 lub nawet 3:1 bedzie mial lepszy bilans setow bo jezeli na chwile obecna jest 7:8 dla Powidza (stos. setow -1)i np. zdarzy sie im porazka 3:0 lub 3:1 to beda mieli stosunek 7:11 lub 8:11 a Piast poniewaz na chwile obecna ma stosunek 6:10 i po ewentulnej wygranej 3:0 lub 3:1 bedzie mial 9:10 lub 9:11 co i tak daje awans Piastowi co wynika z lepszego bilansu setow.
Piast -2 Powidz -3!!!
Dopiero jezeli mecz zakonczylby sie w pieciu setach wygrany przez Lubowo awans uzyska Powidz, bedzie tez taka sytuacja gdy mecz na swoja korzysc rozstrzygnie Powidz.