Urząd Miasta i Gminy Września

newsletter

dopisz usuń

8 kwietnia 2006 - spotkania archiwalne

Krecik pokonał w czterech setach Gimnazjum nr 1. bardzo emocjonująca była pierwsza partia spotkania, kiedy to Gimnazjum mogło wygrać, jednak w końcówce, na przewagi doświadczony rywal przechylił szalę na swoją korzyść. Drugi set to lepsza gra Krecika, a więcej błędów Gimnazjum nr 1, stąd wynik 25:19. W trzecim secie Gimnazjum zagrało zdecydowanie lepiej, a Krecik sie nieco pogubił. W końcówce, nerwowej, Gimnazjum skończyło trzecią piłkę setową i odrobiło nieco straty. Kolejny set zaczął się fatalnie do Krecika, który stracił zawodnika. Przykra kontuzja kostki zmusiła Krecika do zmian w składzie. To jednak podziałało na nich mobilizująco - wygrali gładko seta, do 10.

Keleris Poznań w dzisiejszym dniu był niewątpliwie gorzej dysponowany, niż w poprzednich spotkaniach. Ptrzeciwnik, DNW zmobilizował siły i trzeba przyznać, że postraszył wyżej notowanego rywala. Przyjezdni pomimo kilku punktów straty na początku pierwszej partii, wygrali ją gładko, do 16. W kolejnej ton nadawał DNW. Przez całego seta miejscowi grali poprawnie, a po drugiej stronie siatki mnożyly sie błędy. Jednak od stanu 20:15 dla DNW, grał już tylko Keleris Poznań, wygrywając i tego seta. W kolejnej partii DNW gralo ambitnie, tyle, że nieskutecznie. Kelersi wygrał seta podobnie jak pierwszego, do 16.

Oddala się sprawa awansu ISKRY Kołaczkowo. Porażka z Koszarami wprawdzie nie przekreśla szans przyjezdnych, jednak przed ostatnim meczem z Kadetami stawia ich w trudnej sytuacji. Pierwsze dwa sety to bardzo dobra gra Koszar, które nie pozwalały na wiele przeciwnikowi. Ten popełniał błędy, nie potrafił przebić się przez blok, lub atakował w aut. W trzecim secie ISKRA się obudziła i zaczęła grać swoje. Koszary wyraźnie stanęły, jednak w końcówce dogoniły rywala i miały nawet piłkę meczową, jednak nie wykorzystały jej. Set numer 4 pod dyktando ISKRY. Zdecydowanie. Zatem obejrzeliśmy tie-break. W nim Koszary uciekły na 11:3 i nie oddały już tej przewagi do końca.

VC SHREK był niewątpliwie faworytem konfrontacji z ZSP. Jednak do meczu przystąpił osłabiony, co było widać na boisku. ZSP grał poprawnie i objęło kilkupunktowe prowadzenie. W końcówce seta SHREK dogonił rywala i wygrał partię. Podobnie wyglądał set numer dwa. Znów ZSP odskoczył, a rywal gonił, by w końcówce przechylić szalę na swoją korzyść. W trzecim secie arbiter musiał studzić temperament młodych siatkarzy ZSP, dając im kilka kartek. Przy stanie 19:19 ZSP wziął czas, wczesniej jednak zarobił kolejną żółtą kartkę, zatem 20:19 dla SHREKa. Chwilę później stała się rzecz niebywała! Skandaliczne zachowanie młodzieży, którzy po czasie wznieśli niecenzuralny okrzyk pod adresem arbitra skończył się tym, że jeden z nich ujrzał czerwoną kartkę a, że nie mieli nikogo na zmianę, set zakończył się wynikiem 20:19 dla VC SHREK. Po meczu trener ZSP, Pan Czerniak wycofał zespół z rozgrywek.

Krecik - Gimnazjum nr 1 / 1:3
(26:24, 25:19, 22:25, 25:10)

DNW - Keleris Poznań / 0:3
(16:25, 22:25, 16:25)

Koszary - ISKRA Kołaczkowo / 3:2
(25:22, 25:12, 27:29, 22:25, 15:6)

ZSP - VC SHREK / 0:3
(22:25, 22:25, 19:20)