Zaloguj! | online: 4

1 kwietnia 2006 - spotkania archiwalne

Siatkarze MKS MOS Gimnazjum Słupca pokonali Gimnazjum nr 1. Zwycięstwo jednak nie przyszło łatwo. Goście najwyraźniej liczyli, że ich młodsi rywale niewiele złego im zrobią i podeszli do meczu niezwykle rozluźnieni. Efekt?! Pierwsza partia 26:24 dla miejscowych! W kolejnej Słupca przegrywała już 14:7, jednak odwróciła losy seta, a później i całego meczu. Gimnazjum nr 1 grało poprawnie, choć nie brakowało prostych błędów. W tej jednak statystyce wyraźnie górowali przyjezdni, szczególnie w dwóch pierwszych odsłonach. Pomimo tego zdobyli pewnie dwa punkty.

Podczas całego spotkania, które trwało trzy sety Koszary miały przewagę nad rywalem. TBS grał momentami dobrą siatkówkę, jednak popełniał znacznie więcej błędów od wyżej notowanego rywala, co też odbiło sie na wyniku. Koszary po raz kolejny zagłały dobrze w polu i skutecznie w ataku, tym samym w tabeli dopisujemy im dwa punkty.

Nikt chyba, no może z wyjątkiem Blokersów nie spodziewał się, że w spotkaniu ISKRA Kołaczkowo - Blokersi padnie inny wynik, niż zwycięstwo przyjezdnych. Pierwsza partia potwierdziła wysokie aspiracje ISKRY - łatwa wygrana do 14. W kolejnej partii już nie było tak łatwo, zaledwie 26:24 i coraz lepsza gra Blokersów. Kolejne dwa sety zakończyły się wynikiem 26:24 dla miejscowych, to był już szok! Blokersi grali niesamowicie skutecznie, szczególnie w bloku, powstrzymując lidera ISKRY - Bartosza Waszaka. Tie-break był bardzo wyrównany, a sensacja stała się faktem! ISKRA Kołaczkowo przegrała z Blokersami!

MKS MOS Gimnazjum Słupca - Gimnazjum nr 1 / 3:1
(24:26, 25:20, 25:21, 25:16)

TBS - Koszary / 0:3
(18:25, 18:25, 19:25)

ISKRA Kołaczkowo - Blokersi / 2:3
(25:14, 26:24, 24:26, 24:26, 13:15)