Zaloguj! | online: 3

30 listopada 2002 - spotkania archiwalne

WWKPS, mimo, że nie miało już szans na awans do II Ligii nie zamierzało się poddać.
Udało im się nawiązać wyrównaną walkę w pierwszej partii, głównie za sprawą dobrze spisujących się dziewczyn w szeregach WWKPS.
Było dobre przyjęcie, poprawne rozegranie i atak.
Trzeba też zaznaczyć, że w tej części TZG grało nieco chaotycznie, dlatego dopiero w końcówce rozstrzygnęło seta na swoją korzyść.
Kolejne dwie już tylko partie padły łupem TZG po znacznie lepszej grze, już bez emocji...
WWKPS co było wiadomo już wcześniej zasili III Ligę, ale również zagra w niej TZG, gdyż mimo 2 zwycięstw ma gorszy bilans setów niż Koszary II, zatem zajęło 3 miejsce w IV Grupie.

Powidz - zdecydowany lider III Grupy, mający już zapewniony awans do II Ligi zmierzył się z Concordią Czeszewo, która w dotychczasowych dwóch spotkaniach nie wygrała nawet seta.
Od początku wszystko szło zgodnie z przewidywaniami, Powidz odjechał po dobrej i składnej grze na kilka oczek i pewnie wygrał seta do 16.
Kolejna odsłona wyglądała podobnie,a le w środku partii siatkarze z Czeszewa nabrali wiatru w żagle, zagrali znacznie lepiej, z większą wiarą i nie tylko zniwelowali kilkupunktową stratę, ale w końcówce przechylili szalę na swoją korzyść i wygrali pierwszego seta w tych rozgrywkach!
Taki obrót sytuacji nieco zdenerwował siatkarzy z Powidza, którzy pewnie wygrali kolejne dwa sety, oraz cały mecz, pozostając niepokonaną drużyną w Grupie III.

Bardzo ciekawie zapowiadała się konfrontacja VC SHREK z Krecikiem (Grupa III), gdyż ten bezpośredni pojedynek decydował, która z drużyn zagra obok Powidzu w II Lidze.
Począten zdecydowanie należał do SHREKa, który zwiększał przewagę, by w końcówce prowadzić 23:18.
Niestety, zawodnicy nie potrafili skończyć decydujących piłek, niewykorzystane zostały dwie piłki setowe, co zemściło się chwilę później - Krecik wygrał seta do 24!
Taka sytuacja bardzo niekorzystnie wpłynęła na morale SHREKa.
Krecik grał coraz lepiej, a ich przeciwnicy zupełnie bez koncepcji, dlatego 2 set wygrał ponownie Krecik, tym razem gładko - do 17.
Trzecia partia to nieco lepsz gra SHREKA, ale po drugiej stronie siatki rozegrał się Bartosz Cieloszyk, który był nie do zatrzymania, co też pozwoliło Krecikowi pewnie awansować do II Ligii.
Kapitan VC SHREK nie krył po meczu rozczarowania...

TZG - WWKPS / 3:0
(25:23, 25:18, 25:14)

Powidz - Czeszewo Concordia / 3:1
(25:16, 23:25, 25:17, 25:20)

VC SHREK - Krecik / 3:0
(24:26, 17:26, 19:26)